Jak skutecznie zwiększyć objętość włosów?

Jak skutecznie zwiększyć objętość włosów?

Dostępne obecnie w sprzedaży są kosmetyki do włosów różnią się pod wieloma względami – składem, zapachem, działaniem. Dobierając odpowiednią pielęgnację, można uzyskać pożądane efekty i cieszyć się piękną fryzurą. Problemem wielu osób są cienkie i rzadkie włosy, przez co ich ułożenie sprawia wiele trudności. Stosowanie niewłaściwych kosmetyków jeszcze bardziej pogarsza ich wygląd, sprawiają wrażenie oklapniętych. Na szczęście istnieje wiele sposobów na zwiększenie objętości włosów, dzięki czemu pozbędziemy się kompleksów. Umiejętne suszenie, odpowiednia szczotka, pianka do włosów unosząca je od samej nasady i można przejść szybką metamorfozę. Możliwości wbrew pozorom jest naprawdę sporo, więc warto z nich skorzystać.

Skuteczne zwiększanie objętości włosów – poznaj sprawdzone sposoby!

Szybkim i skutecznym sposobem oklapnięte włosy jest nałożenie na nie pianki zwiększającej objętość, po czym suszenie ich z pochyloną głową. Nada to fryzurze objętości, a dzięki kosmetykowi efekt utrzyma się przez długi czas. Można też wspomóc się grubymi wałkami, na które nakręcimy kosmyki od samej nasady, po czym je wysuszymy, a po rozwinięciu spryskamy lakierem. Bardzo ważne jest to, aby używać kosmetyków nieobciążających włosy, bo przy cienkich i delikatnych bardzo łatwo o ich przyklapnięcie. Jak najbardziej warto wyposażyć się w suszarkę z dyfuzorem, dzięki czemu szybko i z łatwością uzyskamy efekt objętości. Można go spotęgować, nakładając na włosy mgiełkę czy piankę.

Jeśli chcemy dodać włosom objętości, to można je natapirować. Nie należy tego jednak robić zbyt często, bo zniszczymy przez to swoje kosmyki, bardzo łatwo o uszkodzenia mechaniczne. Do tapirowania powinno się sięgać po specjalny grzebień, przeznaczonym do tego typu zabiegów fryzjerskich. Na koniec utrwalamy uzyskany efekt lakierem. Bardzo ważna jest także odpowiednia pielęgnacja wyłowu – wystrzegać należy się kosmetyków ciężkich, zawierających oleje i silikonu. Najlepiej sprawdzają się te naturalne, o lekkiej formule, ziołowe, mające w składzie humektany.

Jak jeszcze można sobie pomóc przy cienkich i delikatnych włosach?

Domowym sposobem na nadanie włosom objętości jest nałożenie na nie maski czy płukani z siemienia lnianego, a dokładnie z gęstego żelu, który uzyskamy poprzez zalanie nasionek gorącą wodą. Zaleca się stosować wcierki do włosów, dzięki czemu pobudzimy je do wzrostu, co automatycznie zagęści fryzurę, przez co będzie sprawiła wrażenie pełniejszej. Do dyspozycji mamy gotowe preparaty, ale można też masować skórę głowy olejem rycynowym lub czarnuszkowym. Odpowiednim cieciem włosów także można wiele zdziałać. Wspaniale sprawdzają się fryzury ze stopniowanymi włosami.

Leave a Reply

Your email address will not be published.